Co je to psychoterapie? A pro koho je určena?

Pokud přemýšlíte o psychoterapii, určitě stojí za to ji vyzkoušet. Psychoterapie nemusí být jen posledním řešením krizových situací, stejně jako neslouží jen těm, které trápí vážnější psychické problémy. Je vhodná pro každého, kdo chce na sobě pracovat a lépe porozumět sám sobě.

Co je to psychoterapie?

Psychoterapie je léčba psychologickými prostředky, jejímž cílem je zmírnit nebo odstranit potíže klienta. Díky tomu dochází také zpravidla k zvýšení úrovně sebepoznání, sebepřijetí, seberealizace a sebeocenění. Psychoterapie nám může pomoci dosáhnout širšího náhledu na sebe sama, uvědomit si zaběhnuté vzorce myšlení a chování, odkrýt náš smysl a celkově dosáhnout vyšší kvality života a naplnění našeho potenciálu.

Jak pomáhá terapie Adéle Elbel?

Nemám žádný vážný problém, má pro mě terapie vůbec smysl?

Psychoterapie není určena jen k léčbě závažných psychických poruch. Je možností, jak lépe poznat sami sebe, porozumět dynamice v našich vztazích a rozvíjet váš potenciál tak, aby náš život směřoval k naplnění a ke zdraví.

Jak pomáhá terapie Jiřímu Rosteckému?

Cítím se opravdu špatně, potřebuji pomoci, je pro mě Hedepy vhodné?

Pokud se necítíte dobře, není na co čekat. Popovídejte si s psychoterapeutem co nejdříve. Díky online prostředí máte přístup k psychoterapeutům z celé ČR a sezení si můžete domluvit velmi rychle.

Pokud cítíte, že potřebujete okamžitou pomoc, jste ve stavu, kdy byste mohli ohrozit sebe nebo ostatní, raději na nic nečekejte a kontaktujte prosím neprodleně krizovou linku na telefonním čísle 116 123.

 

Jak vybrat správného terapeuta?

Se správným terapeutem byste se měli cítit uvolněně a cítit k němu důvěru. Proto je běžné na začátku terapie několik terapeutů prostě „vyzkoušet“. Abychom vám s výběrem pomohli, natočili jsme s terapeuty krátká videa, které vám pomohou alespoň trochu poznat jeho osobnost před samotným sezením. Stejně tak stojí za to si přečíst recenze ostatních uživatelů.

Jak pomáhá terapie Aleně Dolákové?

S čím vším mi terapie může pomoci?

Terapie pomáhá se širokou škálou témat, od momentální nespokojenosti přes problémy ve vztazích až po hluboká traumata. Záleží především na vás, jaké cíle si se svým psychoterapeutem zvolíte.

Nemusíte na to být sami

Občas je nejtěžší pustit se do toho

terapeuti

Doporučíme Vám tři ideální terapeuty

Na základě 19 otázek vám ze 100+ terapeutů najdeme ty nejlépe odpovídající vašim představám a tématům.

A to na základě věcí, o kterých chcete mluvit
Podle toho jak na terapii spěcháte
Podle druhu terapie, která vám bude sedět