Jak psychoterapie může pomoci se sexualitou?

Sexualita je v nás zakotvena biologicky. Jsou známy vědecké studie, které prokazují, že již děti v prenatálním období (tedy v těle matky) se usmívají při fyzickém dráždění pohlaví. To samé vidíme i u malých dětí, které se běžně svých genitálií dotýkají a prožívají vzrušení. Přesto nám sexualita způsobuje nejedno trápení. Psychoterapie je jednou z cest, jak můžeme být v oblasti intimity a sexuality spokojení.

Jak poznat svou sexualitu?

Sexualita není o tom, s kým máte sex nebo jak často jej máte. Sexualita je kombinace sexuálních myšlenek, pocitů, tužeb a chování k druhým. Sexualita je rozmanitá, jedinečná a poznání zákonitostí vlastní sexuality přispívá ke spokojenému životu. V případě, že prožíváte ve své sexualitě zmatení, je lepší vydat se za psychoterapeutem a sexualitu v bezpečném prostředí prozkoumat než si udělat kdovíjaký test sexuality z internetu.

 

Jaké jsou časté problémy v sexu?

Sexuální problémy se podle odborníků mohou týkat až 40 % osob. Jsou provázeny neobvyklou, neúplnou nebo narušenou tělesnou reakcí na jinak účinnou sexuální stimulaci a přitom nejsou potíže podmíněny žádnou tělesnou příčinou. Mají tedy psychický ráz. Mezi nejčastější sexuální problémy patří například nedostatek nebo ztráta sexuální touhy, poruchy erekce u mužů, předčasná ejakulace nebo neschopnost dosáhnout orgasmu (především u žen).

Jak překonat nechuť k sexu?

Nedostatek sexuální touhy je jeden z nejběžnějších sexuálních problémů postihujících častěji ženy. Jednoduše řečeno se projevuje tím, že s vámi váš partner/partnerka nechce spát, což vede k nedostatku sexu v manželství, a tím pádem může zapříčinit další vztahové problémy. Obecně řečeno nechuť k sexu je obranný mechanismus, kterým se tělo brání. Příčiny mohou být různé, od nepříjemných sexuálních zážitků v minulosti přes únavu a chronický stres až po úzkosti či jiná onemocnění. Psychoterapie může být efektivní způsob nejen pro toho, kdo nechutenstvím trpí, ale také pro dvojici, kdy i druhý prožívá frustraci, že s ním partner nechce spát.

hedepy-natalie-1-w

Může být problém s erekcí psychického rázu?

Nejeden terapeut už slyšel klienta říkat nemohu se udělat a nebo naopak Udělám se příliš brzo. Až 20 % poruch erektilní dysfunkce souvisí s lidskou psychikou. Nejčastěji se jedná o stres, pocit viny z neuspokojení partnerky, nervozita a tlak na výkon s tím spojená, nízké sebevědomí či úzkosti a deprese. Proto dřív než zavítáte k sexuologovi nebo do lékárny pro prášky, zastavte se k psychoterapeutovi a zkuste si o vašich problémech nejdříve popovídat. 

 

Jak zvýšit libido?

Ztráta libida nebo snížení vzrušivosti může potkat řadu žen. Nejčastěji se s tím ženy potkávají s nástupem těhotenství nebo mateřství či přetížením a stresem. Také konkrétní typy hormonální antikoncepce mohou zapříčinit snížení či ztrátu libida. Online psychoterapie nabízí bezpečný prostor, ve kterém se může žena otevřít, objevit příčiny a najít způsob, jak její libido zvýšit a zase si sex užívat.

 

Jak může online psychoterapie pomoci s léčbou sexuálních problémů?

Častou překážkou před kontaktováním psychoterapeuta bývá strach, co si o mě řeknou druzí. Online psychoterapie může být pro řadu lidí ideálním řešením jejich sexuálních problémů. Předně proto že si můžete vybrat odborníka z jiného města či kraje a setkání realizovat z pohodlí domova prostřednictvím online platformy. Díky tomu šetříte svůj čas, dokážete se dostatečně uvolnit a cítíte se bezpečně, protože Vás nikdo nepotká před dveřmi ordinace.  

Vyzkoušejte psychoterapii přes videohovor

Prohlédněte si terapeuty, kteří se specializují na intimitu a sexualitu
Úzkosti Rodičovství Truchlení Párová terapie Sebevědomí a sebepojetí
8 lidí doporučuje
Ověřený certifikovaný výcvik
„Jednej tak, abys sloužil lidství jak v osobě své, tak v osobě kohokoliv jiného. Aby člověk byl cílem tvého jednání, a nikdy pouze jeho prostředkem. (I. Kant)“
850 Kč / sezení
Mgr. Jana Máchová (1500+ h. praxe)
Úzkosti Strach Psychosomatika Trauma
7 lidí doporučuje
Frekventant terapeutického výcviku
„Vždy je pro mě důležité porozumět příběhu klienta. Snažím se terapii přizpůsobit jeho individuálním potřebám a společně s ním tak najít cestu, jak zvýšit kvalitu jeho života.“
850 Kč / sezení
Úzkosti Vztahy Intimita a sexualita Truchlení
Frekventant terapeutického výcviku
„V terapii se snažím o to, aby se klient cítil v bezpečí a mohl se tak otevřít s těžkostmi, na které už sám nestačí.“
650 Kč / sezení

Přemýšlíte nad psychoterapií?

V tom případě stojí za to ji vyzkoušet

Pokud přemýšlíte o psychoterapii, určitě stojí za to ji vyzkoušet. Psychoterapie nemusí být jen p…

Podle realizovaných studií je online psychoterapie srovnatelně účinná jako psychoterapie “tváří v…

První sezení může probíhat různě. Pokud jde o online sezení, kromě toho, že probíhá přes počítač…