Jak probíhá první sezení?

První sezení může probíhat různě. Pokud jde o online sezení, kromě toho, že probíhá přes počítač, se od toho tváří v tvář tolik neliší.

Terapeut se bude zajímat o vaše očekávání

Většinou se na začátku terapeut ptá, s čím přicházíte, co vás trápí nebo co od jeho pomoci očekáváte. Je na vás, kolik mu toho sdělíte, důležité je, abyste se cítili bezpečně. Podle toho se odvíjí další průběh. Někdy je téma od začátku jasné a již na první hodině se začne rozvíjet, někdy klient přichází s poměrně komplexní problematikou a terapeut se spíše orientuje. Někteří terapeuti se ptají na historii potíží, rodinné zázemí a další otázky. To závisí i na terapeutickém směru.

V2_hedepy-mundlina-2-w

Už po prvním sezení se můžete cítit lépe

Každý to má trochu jinak a někdo potřebuje více času, ale často už první sezení hodně pomůže. Je na vás, kolik toho sdělíte, důležité je, abyste se cítili dobře. Terapie je „o lidech“, je důležité, aby si klient i terapeut byli jistí, že spolu mohou a chtějí pracovat, že si sedli. Součástí prvního sezení bývá i dohoda o tom, na čem budete pracovat, jak často, případně jak dlouho. A pokud nejste přesvědčení, že je terapeut pro vás vhodný, dejte si čas a do spolupráce se nenuťte. Případně klidně můžete vyzkoušet někoho dalšího.

V4_hedepy-natalie-3-w_montaz
Nemusíte na to být sami

Občas je nejtěžší pustit se do toho

terapeuti

Doporučíme Vám tři ideální terapeuty

Na základě 19 otázek vám ze 100+ terapeutů najdeme ty nejlépe odpovídající vašim představám a tématům.

A to na základě věcí, o kterých chcete mluvit
Podle toho jak na terapii spěcháte
Podle druhu terapie, která vám bude sedět