Jak si vybrat správného terapeuta?

Výběr nemusí být jednoduchý, ale uděláme maximum, abychom vám pomohli.

Přečtěte si celý profil a pusťte si video

Terapeuti pracují různými způsoby a každý je jiná osobnost stejně jako klienti. Prohlédněte si profil terapeuta, uvědomte si, zda vás něčím oslovuje a zda vám „sedí“. Velkou výhodou Hedepy je, že si můžete terapeuta před samotným sezením pustit na videu, které dokáže hodně napovědět.

Pokud vám terapeut bude sympatický, prostě se objednejte na první sezení. Nemáte co ztratit, když vám terapie nesedne, vrátíme vám peníze.

V2_Hedepy_kolaze2

Dejte na váš celkový pocit

Odborné studie se shodují v tom, že vztah mezi klientem a terapeutem je důležitým předpokladem úspěšnosti terapie více než konkrétní směr a další faktory. Zaměřte se na to, jak se s terapeutem cítíte, zda vám naslouchá, cítíte se pochopeni a zda mu můžete důvěřovat.

Nicméně vztah se vyvíjí delší dobu, pokud nemáte vysloveně špatný dojem a máte pocit, že vám první sezení něco dalo, můžete pokračovat. I terapeut se potřebuje na klienta naladit, poznat ho a podle toho pracovat. Můžete si také společně nastavit několik sezení, po kterých vyhodnotíte průběh a výsledky, a podle toho se můžete rozhodnout.

Jaké jsou příznaky deprese
terapeuti

Doporučíme Vám tři ideální terapeuty

Na základě 19 otázek vám ze 100+ terapeutů najdeme ty nejlépe odpovídající vašim představám a tématům.

A to na základě věcí, o kterých chcete mluvit
Podle toho jak na terapii spěcháte
Podle druhu terapie, která vám bude sedět