Jde si užít Valentýn, i když jsme třeba zrovna sami?

A je to tady, po prvních únorových dnech se opět blíží osudové datum, které nám neodbytně připomene, jak jsme na tom s láskou – Valentýn.

Někteří berou tento den s klidem a nic zvláštního pro ně neznamená, ale u některých pod povrchem bublají emoce. Nutno říct, že obojí je naprosto v pořádku! Pokud jste zrovna bez partnera, je normální, že když se kolem vás slaví partnerská láska, je vám z toho trochu smutno. Jak ale tento den využít k některým důležitým uvědoměním a hlavně, jak si ho užít i bez partnera?

Přijměte své emoce

Jak už jsme psali v úvodu, máte výhradní právo na to, abyste se cítili, jak zrovna potřebujete. Přijměte tedy své emoce, nepotlačujte je a prožijte je. Cítíte hněv nebo frustraci, protože si vás ještě nenašel Amorův šíp? Dobře, dejte mu volný průchod. Cítíte smutek nebo bolest, protože si už dlouho přejete doteky, pozornost a třeba i trochu romantiky? Dobře, dejte této bolesti průchod. Stýská se vám po časech, kdy jste šťastně prožívali tento den s bývalým partnerem? Dejte si svolení přijmout své emoce a zkuste je i vyjádřit. Můžete vyzkoušet psaní, kreslení, hudbu, pohyb, nebo cokoli dalšího vás napadne.

Dopřejte si příjemný večer

To, že zrovna s nikým netvoříte dvojici, může být i výhoda. Nemusíte dělat žádné kompromisy a přichystat si tak večer, který bude jen a jen pro vás. Můžete experimentovat v kuchyni, bez výčitek si pustit váš oblíbený béčkový film a sníst u toho horu zmrzliny, dopřát si extra dlouhou vanu nebo prostě nedělat vůbec nic. Kdo by to byl řekl, že Valentýn o samotě může být vlastně tak příjemný?

Odměňte se

Kromě pěkného večera si můžete věnovat i něco hmotného, udělat sami pro sebe láskyplné gesto a ocenit, co všechno v životě zvládáte. Můžete si například objednat knihu nebo kabelku, po které už dlouho pokukujete, speciální snídani nebo jakýkoli dárkový balíček, který vám bude pohodlně doručen až domů. Kdy jindy začít se sebeláskou, pokud jste ji doteď zanedbávali, než na Valentýna!

Obklopte se přáteli

Pokud se vám představa dne nebo večera stráveného o samotě nezamlouvá, napište svým dalším nezadaným kamarádům, a vyrazte do ulic! Případně si udělejte klidný večer u vás doma, cokoli vám vyhovuje. Díky přátelům se nebudete ani na chvíli cítit sami a tím, že se navzájem podpoříte, ještě posílíte své pouto.

 

Přejeme vám krásného Valentýna, kterého si užijete přesně podle sebe! 🙂

terapeuti

Doporučíme Vám tři ideální terapeuty

Na základě 19 otázek vám ze 100+ terapeutů najdeme ty nejlépe odpovídající vašim představám a tématům.

A to na základě věcí, o kterých chcete mluvit
Podle toho jak na terapii spěcháte
Podle druhu terapie, která vám bude sedět