Opravdu vaši zaměstnanci potřebují terapii?
Pomůže jim v těchto situacích

Váháte, jestli zařadit online terapii do vašich firemních benefitů? Nevíte, jestli by ji vaši lidi vůbec využili a mohla by jim nějak pomoct? Pojďme se podívat na to, v jakých konkrétních situacích je terapie užitečná a jak to ve výsledku pomůže i vaší firmě.

Kdy konkrétně dokáže terapie zaměstnancům pomoct?

Co za problémy musí lidi mít, aby je šli řešit k terapeutovi? V dnešní době už naštěstí terapie není tabu a lidi na ni rádi chodí ještě před tím, než jejich trable přerostou v opravdový problém. Situací, kdy terapie může pomoct, je široká škála. Toto jsou ty nejčastější.

Záchrana před vyhořením

Neřešený chronický stres může vést až k vyhoření. Syndrom vyhoření se přitom netýká jen vrcholových manažerů, i když ti jsou nejohroženější. Podle studie pražské psychiatrické kliniky jím trpí každý pátý Čech. Terapie pomohou lidem najít work-life balance a udržet si zdravé pracovní nasazení.

 

vyhoření

Stres z velké zodpovědnosti

Zodpovědnost za celý tým, jeho výsledky nebo i firemní finance s sebou nese velký tlak. Není pak lehké nechat všechny pracovní povinnosti za dveřmi kanceláře a využít svůj volný čas k načerpání energie. Terapeut dá lidem účinné nástroje, jak s tímto stresem pracovat a unést velkou zodpovědnost, aniž by trpělo jejich mentální zdraví.

 

Strach z neúspěchu

Pochybnosti o vlastních schopnostech nás často drží při zemi. Bojíme se totiž, že naše nápady neuspějí. Spousta lidí tak mrhá svým potenciálem a nikdy naplno neprojeví, co v nich je. Stačí přitom s podporou terapeuta zapracovat na sebevědomí a zdravé asertivitě. Podobně je tomu i s veřejným vystupováním, ze kterého má spousta lidí strach.

 

Podpora při změně pracovní pozice

Zvykání si na nové povinnosti a zodpovědnost s sebou nese nejistotu a stres. Terapeut může pomoct toto období snadněji zvládnout a rychleji se v nové roli aklimatizovat. Jako tomu bylo u Evy.

„Když mě v práci povýšili, měla jsem z toho samozřejmě radost. Jenže jsem se stala nadřízenou lidí, kteří byli moji kamarádi. Nejsem přirozený lídr, a proto jsem se na nové pozici, kdy jsem měla zodpovědnost za celý tým, cítila nejistá. Nevěděla jsem, jak své lidi motivovat k lepším výkonům nebo jim dávat zpětnou vazbu, a přitom zachovat naše přátelské vztahy, o které jsem nechtěla přijít.”

– Eva, bankovní poradkyně

Prokrastinace a zvýšení produktivity

Produktivitu a time management s terapeuty řeší vysoké procento klientů. Právě prokrastinace a odkládání důležitých úkolů jim totiž často způsobuje stres. Terapeut klientovi pomůže najít systém práce, který mu bude vyhovovat, a lépe pracovat s vlastní energií a kreativitou.

zvýšení produktivity

Navrácení motivace

Určitě i vy znáte spoustu lidí, kteří žijí od víkendu k víkendu a pondělky jsou pro ně utrpením. Více než o samotné práci je to ale často o nastavení mysli. Terapie pomůže lidem opět najít motivaci a smysl a hledat příležitosti tam, kde je dříve neviděli.

 

Naši práci ovlivňují i osobní problémy

S terapeuty zaměstnanci často řeší taky osobní problémy. Ty totiž nevyhnutelně zasahují do našeho pracovního života. Terapeut pomáhá překonat náročné životní etapy, ale je taky potřebnou oporou při úzkostech či depresi. Jako třeba v případě Kristýny.

„Po nečekaném rozchodu s přítelem jsem se cítila opravdu mizerně. Měla jsem pocit, že když se mi rozpadl vztah, na kterém mi tolik záleželo, nemá cenu se o cokoliv dalšího snažit. A vztek jsem si vybíjela na svém okolí i klientech, kteří se na mě obraceli se svými požadavky. Po několika stížnostech začalo hrozit, že přijdu o práci.”

Kristýna, operátorka call centra

Terapie jako prevence

Pokud můžou mít zaměstnanci terapie v rámci firemních benefitů, nemusí jejich problémy vůbec přerůst do takových rozměrů, aby ovlivnily jejich práci. Nebo je dokonce přiměly podat výpověď. To potvrzuje i terapeutka Pavlína Sadilová.

„Za posledního půl roku vnímám velký nárůst klientů, kteří mají terapii jako firemní benefit. Těší mě, že řeší problémy už v jejich začátcích, protože prevence je i v případě terapie velmi užitečná. Oproti tomu klienti, kteří si hradí terapie sami, přichází často už s akutním problémem a jeho řešení pak většinou zabere víc času.”

online terapie

Benefit pro zaměstnance, ze kterého těžíte i vy

Terapie není jen moderním benefitem, který vám u zaměstnanců zajistí plusové body. Může přímo ovlivnit jejich pracovní výkon a tím i výsledky firmy. Protože ty jsou právě v rukou vašich lidí.

Zaměstnanci už navíc nechtějí pracovat pod stresem. Podle průzkumu LinkedIn 63 % lidí považuje za klíčový faktor při výběru zaměstnání work-life balance. Pohled lidí na práci se totiž vlivem událostí posledních let výrazně změnil. Blíže jsme se tématu věnovali v článku HR výzvy, které vás jako firmu čekají v roce 2023.

 

Terapií ke snížení fluktuace

Polovina lidí, kteří v USA v roce 2021 dali výpověď, tak udělali kvůli svému mentálnímu zdraví. V Británii zvažovalo ze stejného důvodu odchod ze zaměstnání 3 z 10 lidí. Terapie pomáhá lidem o mentální zdraví pečovat a snižuje tak pravděpodobnost, že ze zaměstnání odejdou. Svou zkušenost s tím má i terapeutka Sadilová.

 „Měla jsem už několik klientů, kteří kvůli všeobecné nespokojenosti přemýšleli o odchodu ze zaměstnání. Ale díky tomu, že měli možnost zajít si na terapii, dokázali lépe vypátrat konkrétní zdroje svých negativních pocitů. Často pak stačí udělat nějaké menší změny, aby byli spokojenější.”

Podpořte váš tým v náročných pracovních výzvách i životních situacích a kromě lepšího výkonu získáte i jejich loajalitu. Celých 66 % zástupců generace Z chce totiž pracovat ve firmě, která se zajímá o jejich duševní zdraví a pohodu.

S Hedepy může mít váš tým terapie snadno online. K dispozii máme už přes 300 certifikovaných terapeutů, kteří se starají o duševní zdraví ve více než 60 firmách.

Vyzkoušejte konzultaci
pro firmy zdarma


    1. Krátce si zavoláme, abychom zjistili, s čím vám můžeme konkrétně pomoci.

    2. Na míru pro vás vytvoříme nabídku a rádi vám poskytneme přístupy zdarma, abyste si vše mohli vyzkoušet.